O nas

Spółdzielnia została zarejestrowana w dniu 17.01.1946 r. w Sądzie Rejonowym w Giżycku pod nazwą Powszechna Spółdzielnia Handlowa „Jutrzenka”.

We wrześniu 1946 r. uruchomiono pierwszy sklep spożywczo przemysłowy. W następnych latach powstawały kolejne sklepy oraz magazyn artykułów masowych.

W dniu 11.05.1949 r. Spółdzielnia przyłączyła Spółdzielnię Handlową „Przyszłość” w Nawiadach i zmieniła nazwę na Gminną Spółdzielnię „Samopomoc Chłopska” w Pieckach.

Na przestrzeni kolejnych kilku lat uruchomiono we wszystkich sołectwach sklepy spożywcze. Powstała masarnia, piekarnia, restauracje w Krutyni, Pieckach, Zgonie, Nowym Zyzdroju oraz sklepy przemysłowe w Pieckach.

W latach 1990 – 1997 Spółdzielnia w ramach dostosowania się do nowych reguł  gospodarki rynkowej przeprowadziła  reorganizację swej działalności. Jednym z etapów była  zmiana  nazwy na Spółdzielnię Handlową w Pieckach, która to funkcjonuje do dnia dzisiejszego.

Na Zebraniu Przedstawicieli w 1999 roku zatwierdzono I plan strategiczny rozwoju Spółdzielni. Końcowym efektem jego ustaleń było uruchomienie supermarketu ALUX 2 w Pieckach, pierwszego sklepu samoobsługowego w Spółdzielni. W następnych latach powstawały kolejne sklepy samoobsługowe – ALUX 18 w Pieckach, Sklep przemysłowy (budowlany) w Pieckach. W 2012 r. Spółdzielnia Handlowa nawiązała współpracę z siecią sklepów Carrefour. W ramach tej współpracy placówki handlowe Alux nr 2 i Alux nr 18 zostały przekształcone w sklepy franczyzowe Carrefour Express. Pod koniec roku 2019 Spółdzielnia Handlowa dołożyła do swojej oferty handlowej artykuły rolniczo-techniczne oraz usługę zakuwania lin i węży hydraulicznych ( umowa franczyzowa z niemiecką firmą GRANIT sprzedającą części zamienne do maszyn i urządzeń rolniczych). W tym samym czasie uruchomiła również sklep z artykułami gosp. domowego i meblami.

Aktualnie Spółdzielnia prowadzi samodzielnie 7 sklepów, w tym dwa franczyzowe Carrefour Express, sklep rolniczo-techniczny i budowlany GRANIT oraz sklep  MEBLE – AGD. Ponadto wydzierżawia restauracje w Krutyni oraz kilkanaście obiektów użytkowych.

Głównym kierunkiem działania jest sprzedaż detaliczna art. spożywczych, przemysłowych, budowlanych, do produkcji rolnej oraz opału. Spółdzielnia współdziała ze Spółdzielniami handlowymi woj. warmińsko-mazurskiego.

Aktualnie Spółdzielnia zrzesza około 160 członków i zatrudnia ponad 40 osób.


Spółdzielnią kieruje Zarząd w składzie:
1. Prezes Zarządu – Ewa Kiryluk
2. Członek Zarządu, Referent Kadrowy – Mariola Gabryszak
3. Członek Zarządu, Główny Księgowy – Łukasz Szewczak